• Пошук

 • Травень 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Січ    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • < ?php include (TEMPLATEPATH . '/searchform.php'); ?>

Для забезпечення соціально-психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу у школі працює практичний психолог Овчиннікова Світлана Олександрівна

У своїй діяльності психолог керується Конституцією України, декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України “Про освіту”, чинним законодавством України та положенням про психологічну службу системи освіти України.
Основною метою психологічного супроводу навчально-виховного процесу в школі є підтримка комфортного освітнього середовища, яке сприяє найбільш повному розвитку інтелектуального, особистісного і творчого потенціалу суб’єктів освітнього процесу.
Одним з напрямків роботи психолога є визначення рівня адаптації нових учнів у шкільному середовищі, особливо першокласників.
Контроль за адаптацією першокласників проходить завдяки відвідуванню уроків та занять, спостереження за дітьми під час прогулянок, спілкування, психодіагностичного обстеження.
У роботі психолога успішно застосовується методика консультування вчителів та батьків щодо важливості формування в учнів самостійності, відповідальності, організованості, які необхідні для навчання дитини. Також проводиться індивідуальне та групове консультування батьків і вчителів для сумісного пошуку впливу на дитину з метою подолання труднощів у процесі адаптації.
Проводиться психологічна діагностика індивідуальних особливостей учнів, дослідження мотивації навчання, самопочуття учнів на уроках, стосунків у класному колективі та сім’ї.
       На запит батьків, педагогів, адміністрації, учнів проводяться індивідуальні та групові психодіагностичні дослідження, консультації, розвивальні заняття. А також корекційно-відновлювальна робота з учнями, які цього потребують.

Поради батькам першокласників

1. З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.

2. Не підганяйте, розраховувати час – це ваш обов’язок, якщо ви цю проблему не вирішили − провини дитини в цьому немає.

3. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її, чи не передавав вчитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитись до своїх обов’язків і стане більш зібраною.

4. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: „Дивись, поводь себе гарно!”, „Щоб не було поганих оцінок” та таке інше. У дитини попереду – важка праця.

5. Обговорюйте з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрічається в школі. Поясніть їх необхідність та доцільність.

6. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

7. На початку навчального року корисно контролювати, як дитина виконує домашні завдання. Перевіряйте, чи правильно вона зрозуміла пройдений матеріал, попросіть її прочитати вголос. У І і II чверті краще це робити щовечора, а в II півріччі контроль можна зменшити до 2-3 разів на тиждень.

8. Перевіряти –  не значить „робити замість” − ніколи не підказуйте дитині готових рішень. Обов’язково перевірте, щоб те, що потрібно було вивчити напам’ять, було вивчено добре: точність виконання завдань − важлива умова успішного навчання. Потрібно також впевнитись, що дитина може застосувати набуті знання на практиці. Для цього їй треба запропонувати виконати кілька вправ.

9. Не забувайте приділяти увагу успішній адаптації дитини в новому колективі. Цікавтеся, як складуються стосунки дитини із однокласниками, чи з`явилися в неї друзі, порадою допомагайте уникати конфліктів та проблем у спілкуванні.

10. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною, єдині вимоги. Усі розходження щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

11. З перших днів навчання вимагайте виконання режиму дня дитиною, щоб вона лягала спати в один і той же час. Сон для школярів має першочергове значення. У І чверті дитина повинна спати не менше 10-11 годин, потім можна скоротити до 9-10 годин.

12. Батькам необхідне терпіння. Ентузіазм перших днів швидко проходить, його місце займає втома. Допоможіть дитині зберегти нормальний ритм і не піддайтеся спокусі зробити їй маленьке послаблення

13. Ні в якому разі не ставте ваші стосунки з дитиною в залежність від її успішності. Гарні довірливі стосунки і усвідомлення того, що дитина завжди може розраховувати на Вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх з початку першого навчального дня.

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

· У ваших дітей проблеми- переломний період, тому будьте особливо спостережливі, уважні та терплячі.

· У 5-у класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час підготовки до уроків.

· Забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

· Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчити дітей міцно завчати окремі правила з математики, української мови, природознавства.

· Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Нехай удома вони виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.

· Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.

· Дбайте про те, щоб дитина була охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

· Ніколи не поспішайте з висновками ані про дитину, ані про вчителя – прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.

· Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та додаткову літературу.

· Пам’ятайте, клас, де навчається ваша дитина, – ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, тим у кращій атмосфері буде формуватись ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас теж.

· Не забувайте: дитину не можна карати за невміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

· Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання – особистий приклад.

· Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

· Умійте ставити себе на місце дитини.

· Пам’ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність – її перший ворог.

Бажаємо успіхів!

Пам’ятка для здобувачів освіти та їхніх батьків “Як не стати жертвою кібербулінгу, секстингу та кібергрумінгу”

Звернутись по допомогу

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – набрати 1545, далі

обрати “3”. Працює 24/7. Дзвінки безкоштовні.

Чат-бот проєкту #stop_sexтинг з можливістю відправити власне запитання – на сайті

https://stop-sexting.in.ua/chatbot

або у телеграмі @StopSextingBot

Отримання дітьми психологічної консультації:

Національна дитяча гаряча лінія-безкоштовно подзвонити за номером 116 111

(з понеділка по п’ятницю, з 12:00 до 20:00)

Видалення контенту із зображенням сексуального насильства над неповнолітньою

особою: https://stop-sexting.in.ua/send

 Онлайн звернення до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.u a