• Пошук

 • Грудень 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Результати роботи

У 2018 році наш заклад став учасником “третьої” хвилі програми “Демократична школа” й успішно виконав завдання з розвитку навичок для демократичного громадянства, а саме: як жити разом, поважаючи  один одного, у багатоманітному демократичному суспільстві; знати і розуміти свої права;  брати активну участь у прийнятті рішень, які нас стосуються.  Другим компонентом  програми була  участь  у проєкті  “Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти”.  Наші вчителі були  учасниками  тренінгів  та  творчих  майстерень програми.  Результатом  цієї  діяльності  стали  розроблені  ними  вправи  для розвитку  громадянських  компетентностей.

Тулбокс для вчителя

https://www.schools-for-democracy.org/onlain-resursy/toolbox


Тренінги Програми “Демократична школа”

14-15 лютого у стінах школи відбулися тренінги у рамках Програми “Демократична школа”, на які були запрошені учителі школи, представники класів від учнів та батьків. Тренери Світлана Арабаджи та Вікторія Гонтаренко презентували учасникам основні положення Програми та у цікавій формі провели тренінг “Шапка – невидимка”.

Результатом тренінгу стало створення моделі демократичної школи, про яку мріють учні , їхні батьки та учителі. Яка ж це школа? Перш за все, та,  у якій діти почувають себе комфортно, захищено, де знання здобувати легко і де прислухаються до думки кожного учасника освітнього процесу . Також усі погодились, що ця школа повинна бути сучасною і оснащеною новим зручним обладнанням. У такій школі кожен учень може реалізувати себе, знайти своє покликання і своїх однодумців.

15 лютого тренери зустрічалися з ініціативною групою, до складу якої увійшли: Аністратенко Н.С., директор школи, Осташко Т.В., заступник директора з НВР, Сидорова Л.О., педагог-організатор, Кирильченко О.В., класний керівник 6-А класу, Чорнойван Т.І., соціальний педагог, Карасьова В.А., класний керівник 1-А класу, Кравчук Т.А., вчитель математики; Мусіяк І.І., Харламова О.А., Ужва М.В., Авраменко М.О., Сень А.П., Осіченко С.А.,- батьківська громада; Пащенко В., Джарти Н., Феденко А., Костюшко М., Пащенко В., Ліхошва А., Омельченко А., Корсакова В., Тепляков Д., Ужва Д., Більчук К., Чайченко К., – представники учнівського колективу.

 Тренери домогли нам визначитися, на якому рівні знаходяться демократичні процеси у нашій школі та допомогли з’ясувати, чи знаходять вони своє відображення у нормативних документах школи (як-то, Статут школи, Статут ради дружини “Сузір’я”). Також учасники групи домовились про наступну зустріч для планування подальшої роботи над даною проблемою у школі.

 

Відкриття третьої хвилі Програми “Демократична школа”

Сьогодні ми працюємо на те, щоб створити достойне майбутнє для нашої країни. Довгоочікувана реформа середньої освіти значною мірою залежить від підтримки громадянського суспільства, від його віри у свої сили і бажання змін на краще.

Вирішуючи взяти участь у Всеукраїнській програмі для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа”, яка реалізується Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, ми чітко розуміли, що завдяки ній ми зможемо змінити життя наших учнів і допомогти утвердженню принципів демократії в Україні.

26-29 січня 2018 року у м. Києві відбулися базові тренінги для шкільних команд, відібраних до третьої хвилі Програми «Демократична школа». До складу нашої команди ввійшли директор школи Аністратенко Н.С., заступник директора з НВР Осташко Т.В., представник батьківської громади Авраменко М.О., представник місцевої влади Остромська С.Г.

Під час тренінгів було сформоване більш чітке розуміння того, що таке демократична школа відповідно Європейської Хартії з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ). Напрацьоване спільне бачення можливих демократичних змін у школі на основі принципів викладених в Хартії Ради Європи з ОДГ та ОПЛ.

Нашій команді було дуже цікаво знайомитись з положеннями програми “Демократична школа”, вивчати культуру демократії, більш детально працювати над Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини, розглядати демократичне середовище і врядування, обговорювати питання  партнерства і введення ОДГ/ОПЛ в школі.

Ми щиро дякуємо координатору Всеукраїнської програми з освіти для демократичного громадянства “Демократична школа” Христині Чушак і чудовій команді тренерів Програми – Світлані Арабаджи, Ірині Бондар, Наталії Бугайчук, Альоні Глазковій, Вікторії Гонтаренко, Ользі Дацько, Катерині Зезюліній, Світлані Овчаренко, які кожного дня допомагали нам отримати важливі для демократизації школи знання і показували, що демократичні зміни залежать від кожної людини, від її бажання змінити свою країну і світ на краще.

Сьогодні ми з повною відповідальністю можемо сказати –ми готові до демократичних змін у нашій школі і докладемо всіх зусиль щоб вона стала взірцем освіти і виховання не тільки в місті Верхньодніпровську, а й у всій Україні!

07 лютого 2018 р. у тренінговому кабінеті нашої школи для педагогічних працівників було проведено семінар, на якому заступник директора з НВР (координатор) Осташко Т.В. ознайомила присутніх з завданнями Програми “Демократична школа” та було створено ініціативну групу учителів для роботи над Проектом.