• Пошук

  • Вересень 2024
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  

2023-2024 рр.

Освітній цифровий центр від БО «Міжнародний благодійний фонд «СЕЙВД»

З листопада 2023 по червень 2024 р. на базі закладу був створений освітній цифровий центр від БО «Міжнародний благодійний фонд «СЕЙВД», метою якого було створення безпечного освітнього середовища, покращення доступу дітей громади до якісної освіти, надання інформаційної, методичної, матеріальної допомоги закладам освіти. Одним із напрямків роботи в проєкті було подолання освітніх втрат здобувачів освіти з української та англійської мов та учнів початкової школи. Також на базі цифрового центру були облаштовані зони для читання, гурткової роботи, позашкільних активностей. Діти громади мали можливість поглибити свої знання з інформатики, навчатися азам програмування та Web-дизайну. Педагогічні працівники мали можливість пройти курси з подолання освітніх втрат та тренінги з надання психо-соціальної підтримки.

Проєкт «Розширення освіти в умовах надзвичайних ситуацій» від БО «БФ «За майбутнє України»

У період з березня по листопад 2023 р. заклад брав участь у проєкті «Розширення освіти в умовах надзвичайних ситуацій» від БО «БФ «За майбутнє України», цілями якого було опанування питаннями психологічної допомоги дітям у стресових ситуаціях, невідкладної психологічної допомоги та надання знань з СЕЕН (соціально-емоційне навчання). 5 працівників закладу пройшли навчання за програмою проєкту та отримали сертифікати тьюторів. На базі закладу діяв дитячий простір, де діти та дорослі жителі Верхньодніпровська під час літніх канікул мали змогу взаємодіяти, розвиватися, отримувати психологічну допомогу, соціально-емоційне розвантаження. Також тьютори проєкту провели зустрічі з педагогічними працівниками закладів освіти Верхньодніпровська та поділилися з ними своїми знаннями.

2023 рік

Проєкт «Освітня програма з протидії мінній небезпеці» від БО «Українська освітня платформа» у  співпраці з Дитячим Фондом ООН UNICEFПротягом І семестру 2022-2023 н. р. класні керівники 5-7 класів закладу прослухали ряд вебінарів у рамках проєкту. У березні 2023 року тренерами проєкту на базі закладу було проведено ряд тренінгів для учнів з попередженням мінної небезпеки.

2022 рік

Проєкт «Flowers4School» від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України

У кінці жовтня 2022 р. заклад взяв участь у проєкті «Flowers4School». Це був благодійний освітній проєкт, спрямований на озеленення українських шкіл від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Ми отримали 500 цибулин весняних квітів, які висадили на шкільних клумбах. Починаючи з весни 2023 р. вони буяють різноколірними барвами на подвір’ї ліцею.

2021 рік

Всеукраїнський  проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» від Ради міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX)

Цілі проєкту: навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям і усвідомити цінність високоякісної інформації у контексті шкільної освіти.

2019 рік

Освітній проєкт для вчителів та вчительок фізичного виховання «Посилка успіху» від Klischko Foundation

Цілі проєкту:

  • навчити вчителів та вчительок методів ефективного викладання фізичної культури;
  • допомогти залучити учнів і учениць до активного способу життя, занять спортом як в школі, так і поза її межами.

Травень 2019 – лютий 2021рр.

Всеукраїнський інноваційний освітній проєкт «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти» від Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» та МОН України у співпраці з Радою Європи

Цілі проєкту:

  • реалізувати освітній проєкт з розвитку громадянських компетентностей;
  • вироблення загальношкільного підходу та командної роботи вчительського колективу щодо формування та оцінювання громадянських компетентностей;
  • ознайомлення з філософією формувального оцінювання та його методиками;
  • розробка навчально-методичних матеріалів з розвитку громадянських компетентностей на різних предметах основної школи.

Шкільна команда вчителів взяла участь у 8 тренінгах Програми, 2 педагогічних майстернях та заключній конференції. У закладі було сплановано і проведено 12 тренінгових занять щодо успішної реалізації цілей проєкту. Кращі навчально-методичні розробки вчителів розміщені у Тулбоксі на сайті Програми «Демократична школа».

Тулбокс для вчителя

https://www.schools-for-democracy.org/onlain-resursy/toolbox


Тренінги Програми “Демократична школа”

Сьогодні відбувся випускний у Демократичній школі. Півтора роки ми вчилися жити за новими правилами, намагалися розбудувати нове демократичне середовище, засноване на принципах демократичної участі, різноманіття як цінності, рівності можливостей, повазі до людської гідності та мирного співіснування. Було важко, не завжди все виходило, не з усім ми погоджувалися. Але ми хочемо змін, змінюємося самі і змінюємо світ навколо себе. Тож дякуємо тобі, Демократична школо!

14-15 лютого у стінах школи відбулися тренінги у рамках Програми “Демократична школа”, на які були запрошені учителі школи, представники класів від учнів та батьків. Тренери Світлана Арабаджи та Вікторія Гонтаренко презентували учасникам основні положення Програми та у цікавій формі провели тренінг “Шапка – невидимка”.
Результатом тренінгу стало створення моделі демократичної школи, про яку мріють учні , їхні батьки та учителі. Яка ж це школа? Перш за все, та,  у якій діти почувають себе комфортно, захищено, де знання здобувати легко і де прислухаються до думки кожного учасника освітнього процесу . Також усі погодились, що ця школа повинна бути сучасною і оснащеною новим зручним обладнанням. У такій школі кожен учень може реалізувати себе, знайти своє покликання і своїх однодумців.
15 лютого тренери зустрічалися з ініціативною групою, до складу якої увійшли: Аністратенко Н.С., директор школи, Осташко Т.В., заступник директора з НВР, Сидорова Л.О., педагог-організатор, Кирильченко О.В., класний керівник 6-А класу, Чорнойван Т.І., соціальний педагог, Карасьова В.А., класний керівник 1-А класу, Кравчук Т.А., вчитель математики; Мусіяк І.І., Харламова О.А., Ужва М.В., Авраменко М.О., Сень А.П., Осіченко С.А.,- батьківська громада; Пащенко В., Джарти Н., Феденко А., Костюшко М., Пащенко В., Ліхошва А., Омельченко А., Корсакова В., Тепляков Д., Ужва Д., Більчук К., Чайченко К., – представники учнівського колективу.
 Тренери домогли нам визначитися, на якому рівні знаходяться демократичні процеси у нашій школі та допомогли з’ясувати, чи знаходять вони своє відображення у нормативних документах школи (як-то, Статут школи, Статут ради дружини “Сузір’я”). Також учасники групи домовились про наступну зустріч для планування подальшої роботи над даною проблемою у школі.
 

Відкриття третьої хвилі Програми “Демократична школа”

Сьогодні ми працюємо на те, щоб створити достойне майбутнє для нашої країни. Довгоочікувана реформа середньої освіти значною мірою залежить від підтримки громадянського суспільства, від його віри у свої сили і бажання змін на краще.

Вирішуючи взяти участь у Всеукраїнській програмі для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа”, яка реалізується Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, ми чітко розуміли, що завдяки ній ми зможемо змінити життя наших учнів і допомогти утвердженню принципів демократії в Україні.

26-29 січня 2018 року у м. Києві відбулися базові тренінги для шкільних команд, відібраних до третьої хвилі Програми «Демократична школа». До складу нашої команди ввійшли директор школи Аністратенко Н.С., заступник директора з НВР Осташко Т.В., представник батьківської громади Авраменко М.О., представник місцевої влади Остромська С.Г.

Під час тренінгів було сформоване більш чітке розуміння того, що таке демократична школа відповідно Європейської Хартії з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ). Напрацьоване спільне бачення можливих демократичних змін у школі на основі принципів викладених в Хартії Ради Європи з ОДГ та ОПЛ.

Нашій команді було дуже цікаво знайомитись з положеннями програми “Демократична школа”, вивчати культуру демократії, більш детально працювати над Хартією Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини, розглядати демократичне середовище і врядування, обговорювати питання  партнерства і введення ОДГ/ОПЛ в школі.

Ми щиро дякуємо координатору Всеукраїнської програми з освіти для демократичного громадянства “Демократична школа” Христині Чушак і чудовій команді тренерів Програми – Світлані Арабаджи, Ірині Бондар, Наталії Бугайчук, Альоні Глазковій, Вікторії Гонтаренко, Ользі Дацько, Катерині Зезюліній, Світлані Овчаренко, які кожного дня допомагали нам отримати важливі для демократизації школи знання і показували, що демократичні зміни залежать від кожної людини, від її бажання змінити свою країну і світ на краще.

Сьогодні ми з повною відповідальністю можемо сказати –ми готові до демократичних змін у нашій школі і докладемо всіх зусиль щоб вона стала взірцем освіти і виховання не тільки в місті Верхньодніпровську, а й у всій Україні!

07 лютого 2018 р. у тренінговому кабінеті нашої школи для педагогічних працівників було проведено семінар, на якому заступник директора з НВР (координатор) Осташко Т.В. ознайомила присутніх з завданнями Програми “Демократична школа” та було створено ініціативну групу учителів для роботи над Проектом.

20162018рр.

Участь у проєктах від Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”

Проєкт «Зміцнення кваліфікаційних здібностей щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам та приймаючим громадам»

Цілі проєкту:

  • покращити навички надання психосоціальної підтримки ВПО і приймаючим громадам;
  • зміцнити навички управління стресом для запобігання професійному вигоранню;
  • сприяння розвитку ефективної системи підтримки у секторі соціальних послуг.
  • використання методів розширення можливостей роботи з групами і сім’ями щодо проблеми насильства в сім’ї, боротьби з професійним стресом тощо.

Проєкт «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій», «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами», «Тренінгові  кабінети»

Цілі проєкту:

  • створити і технічно облаштувати сучасні тренінгові кабінети для проведення шкільних уроків/позакласних годин в форматі тренінгів, інтерактивних семінарів, тематичних уроків, батьківських зустрічей та інших освітніх заходів та ініціатив, спрямованих на профілактику ВІЛ- інфекції та популяризацію здорового способу життя, пропагування толерантного ставлення та захисту прав людини;
  • використовувати у профілактичній роботі закладу інструменти проєкту, а саме: навчально-профілактичні ігри «Fair Play – Чесна Гра», «Маршрути безпеки», «Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці в загальноосвітніх навчальних закладах».